ÖN BiLGiLER:

Öncelikle bilmelisiniz ki sitemizde veya başka bir web sitesinde size sunulan seviye tespit sınavları tek başına kesinlikte bir seviye ölçümü yapamaz. Sizin aylarca eğitim alarak oluşturduğunuz İngilizce birikiminizin 1 saatte tamamlanan ve 80-100 sorudan oluşan bir sınavla kesinlikte ölçülebilmesi mümkün değildir. Bu yüzden sınav sonucunda ortaya çıkabilecek farklı sonuçlar sizi şaşırtmamalıdır. Bize göndereceğiniz sonuç mailinde İngilizce geçmişinizden kısaca bahsetmeniz sizi daha iyi tanıyabilmemiz için bize yardımcı olacaktır.  (Eğitim durumunuz ve Anadolu Lisesi okuyup okumadığınız gibi.)

Ayrıca hangi zaman dilimindeki danışmanlık hizmeti programlarına katılmak istediğinizi de bize belirtmelisiniz. Eğer talep ettiğiniz zaman diliminde size uygun bir program açılmama durumu varsa bu size bildirilecektir. Ayrıca sizi arayıp açılacak programlar konusunda bilgilendirmek için gsm numaranızı da lütfen mailinize ekleyin. 

Sonuç olarak bize üç konuda bilgi göndermelisiniz.
1. İnteraktif Seviye Tespit Sınavı sonucunda aldığınız puanlar.
2. Ana hatları ile İngilizce eğitim geçmişiniz.
3. Hangi zaman dilimindeki danışmanlık hizmeti programlarımıza katılmak istediğiniz.
4. Cep telefonu numaranız.

E-mail adresimiz: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

iNTERAKTiF SEViYE TESPiT SINAVIYLA iLGiLi AÇIKLAMALAR:

Sınav 4 bölümden oluşmaktadır. Her bölümü tamamladığınızda karşınıza sonuç ekranı gelecektir. Aldığınız puan (score) burada belirtilecektir. Lütfen bu puanları ayrı ayrı not ederek bize iletiniz. Doğru hesaplama ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir.

Örneğin: "Part 1 - Grammar:13, Part 2 - Everyday English:12, Part 3 -  Vocabulary:15, Part 4 - Reading:10" şeklinde bize bildiriniz.

Sonuç ekrarnında size sunulan başarı oranlarınızı (yüzdelerinizi) bize göndermenize gerek yoktur.
Her bölümün sonuç ekranındaki FINISH butonuna bastığınızda bir sonraki sınav bölümüne geçmiş olacaksınız. 4. yani son bölümde FINISH butonuna tıkladığınızda bu sayfaya dönmüş olacaksınız.

Her soru için 5 cevap şıkkı vardır. Eğer size yöneltilen sorunun cevabından tam olarak emin değilseniz veya cevabı kesinlikle bilmiyorsanız 5. şık olan "Tam olarak emin değilim. / Bilmiyorum." seçeneğini işaretleyiniz. Cevap şıklarını tahmini olarak işaretlemeyin. Kesin bildiklerinizi işaretleyiniz. Unutmayın ki bu sınavın sonucunda başarılı görünmeniz size herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Aksine seviyeniz yanlış ölçüleceği için yerleştirildiğiniz sınıfa uyumunuzda sıkıntılar olacaktır.

Sonuçları E-mail adresimize göndermelisiniz.
E-mail adresimiz
: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.